Aktualności
XIII edycja konkursu "Mój pomysł na biznes"

15-03-2017

Pod koniec ubiegłego roku ruszyła XIII edycja konkursu "Mój pomysł na biznes", organizowanego przez nasze Stowarzyszenie w szkołach ponadpodstawowych.

Jednym z etapów konkursu jest zwiedzanie wybranych przez Stowarzyszenie przedsiębiorstw, znajdujących się na terenie naszej gminy.

W lutym uczestnicy rozpoczęli swoje zwiedzanie od oddziału Banku Zachodniego WBK S.A. w Tarnowie Podgórnym. Dyrektor banku - Pan Mariusz Skrzypczak - opowiedział uczniom o istocie funkcjonowania banku w państwie oraz, nawiązując do tematyki konkursu, sprecyzował jaka jest jego rola przy zakładaniu i prowadzeniu własnego przedsiębiorstwa. Następnym miejscem, które odwiedziła młodzież była firma Schattdecor. Po raz kolejny uczestnicy konkursu zostali miło przyjęci przez Panią Danutę Pawlik, która opowiedziała im o historii funkcjonowania przedsiębiorstwa w Tarnowie Podgórnym i nie tylko. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia samego zakładu produkcyjnego, gdzie wykonali swój własny papier dekoracyjny. Ostatnim miejscem, które zwiedzili była firma Noti, gdzie jej właściciel - Pan Ryszard Balcerkiewicz - oprowadził młodzież po zakładzie produkcyjnym. Dzięki życzliwości naszych przedsiębiorców uczniowie szkół poznali zasady prowadzenia biznesu w różnych wielkościach i formach działalności. Podczas spotkań pojawiły się pytania od strony uczestników, na które właściciele i pracownicy firm chętnie odpowiadali. Informacje te na pewno zostaną wykorzystane przy tworzeniu prac konkursowych.

Kolejnym etapem jest zaprezentowanie przygotowanych przez młodzież pomysłów na biznes, nawiązujących do tematyki konkursu: FIRMA - NISZA - TALENT. Rozstrzygnięcie już 6 kwietnia, dlatego wszystkim uczestnikom życzymy ciekawych pomysłów przy realizacji projektów!

Bardzo dziękujemy uczniom, nauczycielom, dyrekcjom szkół, zakładom pracy oraz firmie TPBUS za pomoc w organizacji konkursu.

Dagmara Skwierczyńska