Imperial Tobacco Polska S.A. na "Lista 500" dziennika Rzeczpospolita
29-05-2020
Imperial Tobacco Polska S.A. na
Imperial Tobacco Polska S.A. - członek wspierający TSP - po raz kolejny znalazł się na prestiżowej „Liście 500” dziennika Rzeczpospolita. Spółka z siedzibą i fabryką w Tarnowie Podgórnym została sklasyfikowana na 159 miejscu.

Uwzględnienie naszej firmy na „Liście 500” powoli staje się tradycją. Świadczy to o naszej mocnej pozycji nie tylko w lokalnej, ale również ogólnopolskiej gospodarce. Osiągnięcie takich wyników nie byłoby możliwe bez energii oraz zaangażowania wszystkich pracowników. Zespoły budujemy w oparciu o osoby wywodzące się również z lokalnych społeczności. Zapewnianie im bezpieczeństwa oraz perspektyw rozwoju, sprawia że są oni szczególnie związani z firmą – mówi Wojciech Skowroński, Członek Zarządu Imperial Tobacco Polska S.A. oraz Dyrektor Fabryki w Tarnowie Podgórnym.

Sercem firmy jest zlokalizowana w Tarnowie Podgórnym nowoczesna fabryka, w której zatrudnienie znajduje ponad 1 000 osób. Imperial Tobacco Polska S.A. w województwie wielkopolskim zlokalizowało również biura specjalistów z pionu handlowego oraz pracowników funkcji centralnych Grupy Imperial Brands, a więc ekspertów realizujących swoje działania także na potrzeby lokalizacji spoza Polski.

W dobie pandemii COVID-19 stabilne finansowo przedsiębiorstwa zyskują szczególnie na znaczeniu. Odpowiedź jak największe firmy w Polsce poradziły sobie z efektami wirusa SARS-CoV-2 będzie znana dopiero za kilkanaście miesięcy. Zestawienie przygotowane przez dziennik Rzeczpospolita za 2019 rok stanowi jednak bardzo dobrą weryfikację ich wyjściowej sytuacji.

„Lista 500” wyróżnia największe firmy w Polsce w oparciu o przesłane przez nie ankiety. W tym roku ranking przygotowany przez dziennik Rzeczpospolita został opublikowany po raz dwudziesty drugi.